Rafael Nadal razbio Grigora Dimitrova za novo finale u Monte Carlu
907

KRALJ ŠLJAKE

0

Teško da će iko ikad nadmašiti kralja šljake, a i ako to uspije mi to vjerovatno živi nećemo dočekati. Danas je kralj šljake porazio Grigora Dimitrova sa 6:4 i brutalnih 6:1 u drugom setu, a igralo se polufinale Monte Carla. Dimitrov je u posljednja tri meča protiv Nadal uzeo četiri seta, ali danas jednostavno nije mogao ništa.

Samo u drugom serviranju Grigora Dimitrova Nadal nije imao break loptu ili lopte u prvom setu, a lako je poveo prvi nositelj turnira sa 3:0, no Grigor se vratio sa 3:3 i izgledao je kako ćemo gledati odličan meč. No ipak loše smo procijenili jer je Dimitrov do kraja meča osvojio samo dva gema i to po jedan u oba seta. Nadal je napravio seriju od 3:1 i tako uzeo prvi set, a u drugom je totalno nadigrao protivnika.

Bugarin je osvojio samo jedan gem, a nije imao nijednu break priliku. Nadal će u finalu igrati protiv Alexandera Zvereva koji je treći nositelj turnira ili protiv Keija Nishikorija koji nije među nositeljima i prijatno je iznenađenje nakon odsustovanja sa terena zbog povrede.