Olympiakos izjednačio protiv Žalgirisa
907

EUROLEAGUE

0

Nakon poraza kroz produžetak u prvoj utakmici Olympiakos je uspio da poravna rezultat u seriji na 1:1 pobjedom protiv Žalgirisa od 79:68.

Nakon prve dionice domaća ekipa imala je prednost od 17:15, da bi na poluvrijeme otišli sa visokih plus devet. Žalgiris je sjajno zaigrao nakon poluvremena a čitavih devet poena su stigli, pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa neriješenim rezultatom. No daleko su smireniji i bolji bili domaćini i tako su sa 25:14 stigli do poravnanja rezultata.

Najbolji u slavljeničkoj ekipi bio je McClean Jamel koji je ubacio 21 poen, a najbliži mu je bio Vassilis Spanoulis sa 17 postignutih poena. Niko više iz domaće ekipe nije imao dvocifren broj poena. Kod gostiju Brandon Davies ubacio je 20 poena, a Vasilije Micić dodao je 13.