Espanyol preokrenuo protiv Sociedada i nastavio sjajan niz
907

PRIMERA

0

Fudbaleri Espanyola pobedili su Real Sociedad 2:1 (0:1) u prvom nedjeljnom meču 28. kola španske Primere.

Gosti iz Baskije poveli su golom Willian Josea u 41. minuti - on je iskoristio grešku domaćih na svojoj polovini, smireno vukao loptu i zatim bio jednako miran u realizaciji.

Espanyol se trgnuo na poluvremenu i već u 51. minuti došao je do izjednačenja - Granero je ubacio loptu, a neuspješnu ofsajd zamku iskoristio je Leo Baptistao i sproveo loptu u mrežu.

U 72. minuti desio se ključni detalj na utakmici - golman Moya odbranio je penal Morenu, ali se lopta vratila izvođaču jedanaesterca, koji nije imao težak posao da je pošalje u gol. To je Morenov 12. gol u sezoni, od 26 koliko ih je postigao tim iz Barcelone.

Espanyol je u veoma dobroj formi, neporažen je već sedam utakmica, a sada je 12. na tabeli sa 35 bodova, dok je Sociedad na 13. poziciji sa dva boda manje.