Fiorentina se od Astorija oprostila trijumfom protiv Beneventa
907

SERIE A

0

U prvoj današnjoj utakmici 28. kola Serije A, Fiorentina je pred svojim navijačima savladala Benevento rezultatom 1:0.

Utakmica je bila posvećena uspomeni na Davida Astorija, kapitena Fiorentine koji je preminuo u snu prošlog vikenda, pred utakmicu sa Udineseom.

Pred početak meča Astoriju je minutom šutnje odata pošta, a u 13. minuti utakmica je simbolično prekinuta, jer je kapiten ''Viole'' nosio dres sa brojem 13.

Desetak minuta kasnije, postignut je jedini pogodak, a strijelac je bio Vitor Hugo kome je ovo bio prvi pogodak u tekućoj sezoni.

Posebno dirljivo bilo je i to što Hugo nosi dres sa brojem 31, a Astori je preminuo u 31. godini života.

Sama utakmica nije bila previše sadržajna, što je i razumljivo, imajući u vidu ove tužne okolnosti. Mogla je Fiorentina u nadoknadi vremena i do ubjedljivijeg trijumfa kada je Badelj pogodio stativu sa dvadesetak metara, a Benassi nije odbijenu loptu sproveo u prazan gol.

Fiorentini je ovo deseta pobjeda u sezoni, a posljednjeplasirani Benevento je upisao 23. poraz.