Nestvaran podatak: Je li Barca zaista favorizovana i...
907
Nestvaran podatak: Je li Barca zaista favorizovana i nedodirljiva u Primeri?!

DVIJE GODINE PROTIVNIKU NIJE DOSUĐEN PENAL

0

Sutra će biti tačno dvije godine od kada je protiv Barcelone dosuđen posljednji penal u španskom prvenstvu. Na Valentinovo 2016. Barca je na domaćem terenu sa 6:1 razbila Celtu iz Viga. Messi je doveo Katalonce u prednost u 28. minuti, da bi Celta iz penala, posljednjeg dosuđenog protiv Barce, izjednačila na 1:1 pogotkom Johna Guidettijia.

Rezultat 1:1 stajao je do 59. minute kada je Luis Suarez zabio svoj prvi od tri gola na utakmici, a u strijelce su se još upisali Neymar i Ivan Rakitić, dok je Messi u 81. promašio penal.

Od tada je prošlo dvije godine, a da protiv Barcelone nije dosuđen penal u ligi.

Doduše, protiv Barcelone je u tom razdoblju ipak dosuđen jedan penal. Atletico je te 2016. izbacio Barcu iz Lige prvaka s ukupnih 3:2, a jedan pogodak za Madriđane je zabio Antoine Griezmann u 88. iz penala i potvrdio prolazak Atletica u polufinale, piše Germanijak.

Barcelona je u navedenom razdoblju odigrala 120 utakmica i protiv nje je dosuđen jedan jedini penal. Opravdavaju li Katalonci nadimak „Uefalona“, kojeg su im mnogi dodijelili nakon izbacivanja Chelseaja iz polufinala Lige prvaka 2009., a revitalizirali ga prošle sezone nakon pobjede nad PSG-om (6:1)?