Španci deklasirali Češku sa 17 golova razlike
907

EVROPSKO PRVENSTVO

0

Rukometna reprezentacija Španije savladala je Češku rezultatom 32:15 (16:9) u prvom kolu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Španski rukometaši su u okviru Grupe C u Varaždinu bez previše problema nadigrali Češku, pa sada mogu u miru da se okrenu narednim protivnicima. Izabranici selektora Jordija Ribere naredni meč igraju protiv Mađarske u ponedjeljak (18:15), a zatim i dva dana kasnije protiv Danske (20:30).

Španci ni u jednom momentu nisu dozvolili protivniku da dođe u vodstvo, a poslije prvih 30 minuta je na semaforu pisalo 16:9. U nastavku meča je Crvena furija pojačala ritam pa je na kraju završila sa pobjedom od +17.

Najefikasniji u španskom timu bili su Valero Rivera, Raul Entrerrios i Ferran Sole sa po pet golova, dok je u Češkom timu sa pet pogodaka bio najbolji Stanislav Kasparek.