Navijači Reala likuju: Ova Piqueova izjava najbolje odslikava...
907
Navijači Reala likuju: Ova Piqueova izjava najbolje odslikava svu nemoć Katalonaca

PRIZNAO PORAZ

0

Real je osvojio španski Superkup nakon što je i u revanšu s 2:0 nadigrao indisponiranu Barcelonu. Već sada je jasno da će Neymar itekako nedostajati Kataloncima i da će zamjenu njegovog kalibra teško naći.

Real je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu, kada je do nogu potukao Barcelonu.Kraljevi su se u pojedinim trenucima i poigravali s gostujućim fudbalerima.

U nastavku su domaći povukli ručnu, pa su gosti pokušali makar doći do počasnog gola. Ipak, prečka se ispriječila Messiju, Suareza je zaustavila stativa, a sjajan je bio i Keylor Navas.

Barcinu igru možda i najbolje odslikava iskrena izjava Gerard Piquea, koji je poznat kao čovjek koji ne podnosi Kraljeve.

"Prvi put u devet godina osjećao sam se inferiornim proitv Madriđana. Moramo prihvatiti ovaj poraz i priznati da je Real u ovom trenutku bolja ekipa, ali sezona je duga i imamo dosta prostora da popravimo stvari i napredujemo", poručio je iznervirani stoper Barcelone.