907

EVROPSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

0

Danas su odigrane i druge utakmice prvog kruga Evropskog prvenstva.

Na prvoj utakmici Rusija je savladala Mađarsku rezultatom 27:26. Iako su Rusi vodili sa čak 14:10 na poluvremenu, u drugom poluvremenu Mađari su dodali gas i zamalo izvukli bod jer su uspjeli dobiti u drugom poluvremenu sa 16:13. Rusija je ovom pobjedom trenutno na trećem mjestu, iza Mađarske i naravno vodi ih dalje.

Na drugoj utakmici koja je odigrana između Slovenije i Španije, nije bilo pobjednika. Iako je Slovenija bila veliki autsajder na ovom meču i koji su imali vodstvo skoro čitavu utakmicu, u posljednjoj minuti Španci su uspjeli isčupati bod, a rezultat je na kraju bio 24:24. Slovenija je ovim remijem na trećem mjestu koja ima samo jedan bod, iza nje je Njemačka sa nijednim osvojenim bodoma koja igra večeras sa Švedskom, dok se Španci nalaze na prvom mjestu sa tri osvojena boda.