20. 02. 2014 - 12:40
Courtois: Moramo biti oprezni u revanšu
907
Shares
Courtois: Moramo biti oprezni u revanšu

jedan od junaka atleticove pobjede

Courtois: Moramo biti oprezni u revanšu

M. G.
20. 02. 2014 - 12:40
0
Shares
U Atleticu mogu biti zadovoljniji konačnim rezultatom nego igrom. Slavili su u Milanu s 1:0 i na revanš donose prednost, ali ostaju oprezni jer znaju da ih očekuje još jedna teška utakmica. Thibaut Courtois je bio na vrhunskom nivou u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Sa nekoliko velikih odbrana zadržao je Atletico u igri i odveo ga do pobjede koja mu puno znači uoči revanša na Vicente Calderonu. "Imao sam nekoliko teških obrana, posebno onu nakon Polijevog udarca glavom što je bilo vrlo teško za odbraniti jer je udarac bio iz neposredne blizine. Dobro sam se osjećao i refleksno sam odbio loptu u stativu. Ovo je za nas vrlo važna pobjeda izborena u prekrasnoj atmosferi. U prvom poluvremenu smo imali priličnih problema, ali nakon toga smo promijenili taktiku, zaigrali bolje i stigli do pogotka. Još uvijek nije ništa gotovo i moramo biti oprezni. Oni će doći u Madrid igrati otvoreno i tražiti pogodak, moramo sve napraviti da sačuvamo mrežu nedirnutom."
Učitaj još novosti