Barcelona se s gostovanja u Manchesteru vraća s lijepih i velikih 2:0 čime ima ogromnu prednost uoči uzvrata.
Iako su upisali poraz u prvom susretu na svom terenu, igrači Cityja se ne predaju unaprijed.
Manchester City je s velikim nadanjima i očekivanjima ušao u dvoboj protiv Barcelone.
Međutim, sve se srušilo nakon što je Martin Demichelis, igrač koji svojom klasom ne spada u zvjezdani City, napravio penal i zaradio izravni crveni karton.
Poslije toga više ništa nije bilo kao do tada.
Barcelona je postigla dva pogotka, a mogla je i s uvjerljivijom pobjedom čekati revanš.
“Ostvarili smo sjajan rezultat. Bili smo pod velikim pritiskom navijača i zato je ova pobjeda još slađa. Imali smo nešto za dokazati i dokazali smo. Neki ljudi su previše pričali prije susreta, sada je vrijeme da šute nekoliko dana. U fudbalu se nikada ne zna, ali za tri sedmice ćemo sigurno igrati jako dobro“, rekao je Cesc Fabregas nakon susreta.
Uprkos porazu, Vincent Kompany ne gubi nadu.
“Nisam zadovoljan s mnogo toga, ali ne mogu nikoga kriviti za ništa. Pred nama je teška zadaća, ali ja se nikada ne predajem.“
Kompany smatra kako je City imao previše respekta prema Barceloni.
“Nema nikakve dileme da su bili nadmoćni, dok smo bili 11 protiv 11 na terenu, pokazali smo preveliki respekt prema Barceloni. Ne mogu reći da je Barcelona najbolja ekipa protiv koje smo igrali, ali je nevjerojatno efikasna s puno individualne kvalitete.“
Belgijanac se nada kako će se u revanću ipak tolersati nešto čvršća igra.
“Bilo je previše mekanih prekršaja koji se u Premier ligi sigurno ne bi sudili. Ako uspijemo nametnuti visok ritam na Nou Campu, imat ćemo neke šanse. Ukoliko susret bude kao ovaj, moramo se čuvati prekršaja da bi nešto uspjeli napraviti.“