19. 02. 2014 - 10:12
Sudija je bio na Barceloninoj strani od prve pa do posljednje...
907
Shares
Sudija je bio na Barceloninoj strani od prve pa do posljednje minute

Manuel Pellegrini:

Sudija je bio na Barceloninoj strani od prve pa do posljednje minute

M. H.
19. 02. 2014 - 10:12
0
Shares
Menadžer Manchester Cityja, Manuel Pellegrini, izdvojio je sudiju Jonasa Erikssona kao glavnog i jedinog krivca za poraz od Barcelone u osmini finala Lige prvaka.
City je u sinoć na svom Etihadu ugostio katalonsku ekipu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Barcelona je slavila s 2-0, a pogotke je postigla nakon što je domaći tim ostao s igračem manje, odnosno kada je spomenuti sudac dosudio jedanaesterac za goste. Lionel Messi je bio miran u 54. minuti s bijele tačke, dok je u 90. Dani Alves dokrajčio englesku ekipu. - Eriksson nije bio jednako pravedan i on je direktno utjecao na konačnog pobjednika utakmice. Bio je na Barceloninoj strani od prve pa sve do posljednje minute – rekao je ljutiti Pellegrini, koji smatra da do jedanaesterca, a samim time ni isključenja Demichelisa, nije trebalo ni doći: - Prije dosuđenog jedanaesterca, čiji se prekršaj dogodio izvan 16-erca, sudac je trebao zaustaviti igru zbog prekršaja na Jesusu Navasu. Eriksson uopće nije kontrolirao utakmicu. Mislim da nije trebalo staviti švedskog sudiju da sudi ovako veliku i važnu utakmicu. On je u prošlosti dosudio neke pogrešne stvari protiv Barcelone, a danas se za iste išao iskupiti – izjavio je čileanski stručnjak, koji bi nakon ovakvih izjava vrlo lako mogao dobiti kaznu od UEFA-e. Pellegrini je sa sudijom porazgovarao odmah nakon meča. - Samo sam mu rekao da je on odlučio pobjednika i prokomentirao da je vrlo zadovoljan jer je Barcelona pobjedila. Mislim da sudija ovako velikih i važnih utakmica ne bi trebao dolaziti iz ne toliko fudbalske zemlje kao što je Švedska – zaključio je Čileanac.
Učitaj još novosti