Na impresivan je način Roger Federer izborio plasman u osminu finala posljednjeg Grand Slam turnira godine - US Opena.
Švicarac je u 3. kolu deklasirao 63. igrača svijeta Adriana Mannarina, prepustivši mu svega pet gemova - slavio je sa 6-3, 6-0, 6-2.
[anter]
Kraj za Wozniacki
Kod teniserki se za senzaciju pobrinula 136. igračica svijeta, Italijanka Camila Giorgi, koja je izbacila nekadašnju prvu teniserku svijeta i bivšu finalisticu US Opena Dankinju Caroline Wozniacki.
Slavila je 21-godišnja Talijanka sa 4-6, 6-4, 6-3.
[/anter]
Meč je trajao samo 81 minutu, a Federer je nakon ubačenog prvog servisa izgubio samo tri poena, te pružio Francuzu samo jednu priliku za break koju ovaj nije iskoristio.
U osmini finala će osvajač 17 Grand Slam naslova igrati protiv Španca Tommyja Robreda koji je u subotu stao na kraj britanskoj senzaciji Danielu Evansu.
U prva je dva kola Evans, 179. igrač svijeta, izbacio Keija Nishikorija i Bernarda Tomića, namučio je i Robreda, ali je na koraju iskusni Španac slavio sa 7-6(8), 6-1, 4-6, 7-5.
Za Robreda je loša vijest da je izgubio svih deset prethodnih dvoboja protiv Federera.
Rafael Nadal, koji je u 3. kolu izbacio Ivana Dodiga, za plasman u četvrtfinale igrati protiv Philippa Kohlschreibera.
Nijemac je noćas bio bolji od 13. nositelja Johna Isnera sa 6-4, 3-6, 7-5, 7-6(5).