
Lewis Hamilton, sedmerostruki prvak Formule 1, šokirao je sve izjavom koja je ostavila mnoge u nevjerici!
Nakon razočaravajućih kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske, gdje je zauzeo samo 12. poziciju, Britanac je javno zatražio da ga Ferrari otpusti.
"Ja sam problem svaki put. Beskoristan sam, potpuno beskoristan. Tim nema nikakav problem – vidjeli ste, bolid je na pol poziciji. Tako da bi vjerovatno trebalo da promijenimo vozača", rekao je Hamilton, razočaran još jednim neuspjehom.
Ove riječi dolaze nakon što Hamilton nije uspio doći do postolja u Ferrariju, a njegov najbolji rezultat u sezoni bio je pobjeda u sprintu na Velikoj nagradi Kine. Iako zarađuje 69 miliona eura godišnje, jasno je da novac nije njegova glavna motivacija – njegova strast je pobjeda i osvajanje titula, a trenutno mu to očigledno nije moguće s trenutnim timom.
Hamilton, jedan od najvećih vozača u povijesti sporta, očigledno nije zadovoljan trenutnim stanjem u Ferrari timu, što bi moglo otvoriti vrata za neke velike promjene. Šokantna izjava dolazi u trenutku kada Ferrari možda i nije u najboljoj formi, dok Hamilton očajnički traži uspjeh.
Hoće li ova izjava dovesti do raskida ugovora ili je ovo samo trenutni bijes jednog velikog prvaka koji želi pobjedu? Možda je samo pitanje vremena prije nego što se razjasni sudbina ovog spektakularnog vozača.