02. 07. 2024 - 16:39
ŠOK U VIMBLDONU: Ovo se nije desilo u posljednjih 30 godina...
907
ŠOK U VIMBLDONU: Ovo se nije desilo u posljednjih 30 godina najvećeg svjetskog turnira

0

Nakon 30 godina šampiona Vimbldona eliminisana je već u prvom kolu trećeg Gren slema sezone.

Marketa Vondrušuva (Vondrousova) izgubila je od Džesike Buzas Maneiro (Jessica Bouzas) nakon samo 69 minuta igre rezultatom 2:0 (6:4, 6:2).

Prva je kojoj se to desilo nakon 1994. godine i Štefi Graf. Ništa Čehinji nije išlo za rukom. Već od prvog gema se mučila sa svojim servisom, a drugi brejk Buzas Maneiro napravio je prevagu u prvom setu.

Buzas Maneiro je osvojila prvi set nakon 41 minutu, što je dalo krila 83. teniserki svijeta koja je došla do ključne prednosti, a onda i do velike pobjede.

U drugoj rundi će igrati s boljom iz duela Kristine Bukse i Ane Bodan.- Ovo je najveći trenutak u mom životu - rekla je Buzas Marino nakon trijumfa karijere.