01. 07. 2024 - 07:45
ISPAO JEDAN OD FAVORITA COPA AMERICE:Meksiko završio nastup
907

0

Jutros je po našem vremenu igrane su utakmice 3. kola grupe B Copa Americe i dobili smo još dva putnika u četvrtfinale. To su Venecuela i Ekvador.Nakon što su iznenađujuće slavili protiv Meksika i Ekvadora, reprezentativci Venecuele su donekle i očekivano rutinski riješili Jamajku.

Bilo je 3:0 za ovu reprezentaciju koja je s devet bodova i 6:1 gol-razlikom zauzela prvo mjesto u grupi B.

Jamajku je načeo Bello u 49. minuti, da bi samo sedam minuta kasnije rezultat duplirao Rondon.Najstresniji momenat duela desio se u osmoj minuti sudijske nadoknade kada je dosuđen penal za Meksiko.

Jasno je da su Meksikanci slavili i očekivali gol za četvrtfinale, no onda je sudija nakon VAR provjere poništio penal i obradovao Ekvadorce.

Osim Venecuele i Ekvadora, do sada su se u četvrtfinale turnira plasirale selekcije Argentine i Kanade iz grupe A.

U noći s ponedjeljka na utorak pratiti ćemo utakmice u grupi C. Bolivija igra protiv Paname, a SAD protiv Urugvaja.

Obje utakmice igraju se od 3:00, a 24 sata kasnije počinju utakmice u grupi D između Brazila i Kolumbije, te Kostarike i Paragvaja.Tada će biti poznati svi parovi četvrtfinala takmičenja, a do sada su poznata dva. Igrati će pobjednici A i B grupe protiv drugoplasiranih iz B odnosno A grupe.

Tako će Argentina za protivnika imati Ekvador, a Venecuela Kanadu. Argentina i Ekvador igraju 5. jula od 3 sata ujutro, a Venecuela i Kanada šestog.