Hrabra Gruzija je dala sve od sebe, ali je Španija jednostavno...
907
Hrabra Gruzija je dala sve od sebe, ali je Španija jednostavno prejaka

0

Reprezentacija Španije nije dozvolila iznenađenje i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj pobjedom nad Gruzijom 4:1.

Gruzija je uspjela iznenaditi sredinom prvog poluvremena kada je Le Normand postigao autogol za vodstvo.Ali, to je bilo sve od njih, pošto je Španija nastavila igrati u visokom ritmu i već do kraja poluvremena izjednačila je u lijepim golom Rodrija.

U nastavku smo na terenu gledali samo jedan tim, Španci su se igrali fudbala i odlučili pokazati svima da su prvi favoriti za osvajanje Eura.

Prvo je u 51. minuti Yamal asistirao sjajno Ruizu, koji glavom matira do tada sjajnog Mamardashvilija.

Na sljedeći gol se čekalo do 75. minute, kada je Nico Williams u kontri izveo sjajan dribling, a onda zakucao loptu u mrežu.Osam minuta kasnije još jedan gol u mreži Gruzije, Olmo je lijepo pogodio lijevom nogom za konačnih 4:1.

Sada znamo još jedan par četvrtfinala Eura, a to će biti prava poslastica. Domaćin Njemačka igrat će protiv Španije.