DRAMA NA COPA AMERICI: Ronald Araujo kolabirao na utakmici...
907
DRAMA NA COPA AMERICI: Ronald Araujo kolabirao na utakmici protiv Paname

0

Odigrane su utakmice 1. kola u grupi C na Copa Americi i to rano jutros po srednjoevropskom računanju vremena.

Selekcija SAD-a slavila je protiv Bolivije s 2:0, dok je Urugvaj rezultatom 3:1 bio bolji od Paname.

SAD je utakmicu protiv Bolivije u Arlingtonu riješila već u prvom poluvremenu, a prvo ime susreta bio je Christian Pulišić.Igrala se 16. minuta kada je Maximiliano Araujo postigao gol za vodstvo Urugvaja od 1:0, a onda prava drama na kraju prvog dijela.

Njegov prezimenjak, Ronald Araujo, kolabirao je usljed dehidracije i toplotnog udara te nije nastavio utakmicu.Gimenez je na poluvremenu zamijenio Arauja koji je tako sada upitan za sljedeću utakmicu Urugvaja na smotri najboljih selekcije Amerike.

Što se same utakmice tiče, Nunez je u 85. minuti povisio na 2:0, da bi Vina u prvoj minuti nadoknade stavio tačku na i.