Pogledajte historijsku vožnju za BiH: Eldina Muzaferija na 16....
907
Pogledajte historijsku vožnju za BiH: Eldina Muzaferija na 16. mjestu(VIDEO)

0

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu zauzevši 16. mjesto u finalu Svjetskog kupa u spustu. Bila je to ujedno i prvo finale za jednog predstavnika BiH na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu u historiji bh. skijanja.

Austrijski Saalbach bio je domaćin i posljednje vožnje u ženskoj konkurenciji, najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija zabilježila je vrijeme 1:46:96 i upisala 16. mjesto i ostala bez bodova, jer prvih 15 skijašica upisalo je nove bodove.

Prvo mjesto pripalo je Corneliji Huetter sa vremenom 1:45:08, a osvojila je Austrijanka i mali kristalni globus, jer je Lara Gut Behrami morala završiti barem među devet, ali je Švicarka podbacila i bila tek na poziciji broj 17. Muzaferija je kasnila jednu sekundu i 88 stotinki za pobjednicom Huetter.