27. 09. 2023 - 18:00
Šesnaestina finala Kupa BiH: Velež slavio sa 6:0, Posušje...
907
Šesnaestina finala Kupa BiH: Velež slavio sa 6:0, Posušje prošlo dalje nakon penala

0

Brojne utakmice Kupa Bosne i Hercegovine odigrane su danas širom naše države, a duel u Visokom između Bosne i Veleža bio je jedan od onih koji je privukao najviše pažnje.

Gosti iz Mostara su praktično već za prvih pola sata utakmice riješili pitanje pobjednika i to golovima raspoloženog Džafića. Igrač Veleža je prvo pogodio iz penala u 14. minuti, a kasnije je u 29. udvostručio vodstvo mostarskog tima, prenosi Klix.

U nastavku utakmice Rođeni su postigli još četiri gola i s uvjerljivih 6:0 plasirali su se u osminu finala Kupa BiH.

Sigurne prolaze u osminu finala ostvarili su još Zvijezda 09, GOŠK, Sarajevo i Stupčanica, dok je Posušje tek nakon penala izbacilo Tomislav.

Podsjetimo, zbog obaveza u Premijer ligi BiH odgođene su utakmice Čelik - Zrinjski, Sutjeska - Široki Brijeg, Tekstilac - Tuzla City i Radnik Hadžići - Borac. Duel Radnika iz Bijeljine i Sloge Meridian igra se od 18:00 sati, dok će Sloboda i Željezničar svoj meč odigrati sutra.