06. 06. 2023 - 22:18
Partizan se plasirao u finale ABA lige, ali meč protiv Crvene...
907
Partizan se plasirao u finale ABA lige, ali meč protiv Crvene zvezde je još uvijek pod znakom pitanja

0

Košarkaši Partizana pobijedili su Cedevita Olimpiju u trećem meču polufinala ABA lige rezultatom 90:71 i tako zakazali finale protiv Crvene zvezde.

Partizan je znatno bolje otvorio meč i već nakon prvih 10 minuta imao vodstvo od 24:16, a s dobrom igrom su nastavili i u drugoj dionici te na poluvrijeme otišli s dvocifrenom prednošću od 11 poena. Rezultat je glasio 41:30.

Da će Partizan doći do pobjede bilo je jasno već sredinom treće četvrtine kada su došli do prednosti od 17 poena (54:37), nakon čega su mirno priveli meč kraju, došli do pobjede i plasman u finale.

Prvi meč u finalu trebalo bi da se odigra 12. juna, a prednost domaćeg terena imao bi Partizan.

Ipak, odigravanje te serije je pod znakom pitanja zbog nezadovoljstva Crvene zvezde određenim terminima finala, koji se poklapaju s terminima Superlige Srbije, u kojoj Partizan ne učestvuje. Još uvijek nisu pronašli opciju kojom će riješiti to pitanje.