03. 06. 2023 - 16:21
Ovo je NEVJEROVATNO: Prokockali su titulu i 16 poena prednosti...
907
Ovo je NEVJEROVATNO: Prokockali su titulu i 16 poena prednosti za dvije ipo minute!

0

ZZ Leiden je postao prvak Nizozemske nakon šokantne pete utakmice finalne serije protiv Donara iz Groningena, utakmica je završila rezultatom 82:81.

Groningen je 140 sekundi prije kraja utakmice imao komforno vodstvo od čak 16 poena (77:61) i djelovalo je da je pitanje pobjednika riješeno, ali onda je uslijedio čudesan preokret Leidena.

Gosti su se u sljedeće nešto manje od tri minute potpuno pogubili na terenu, promašivali slobodna bacanja, a domaćini nisu jednostavno mogli promašiti.

Leiden je do titule na kraju došao s linije slobodnih bacanja nakon lične pogreške dosuđene u posljednjoj sekundi dvoboja kojeg su dosudili suci nakon pregleda snimke.