907
Škripari načinili veliku štetu na stadionu u Trebinju, procjenjuje se na više od 10.000 KM

PREMIJER LIGA BIH

0

Navijači Širokog Brijega jučer su izazvali 10-minutni prekid u Trebinju gdje su posmatrali utakmicu svog kluba sa Leotarom nakon što su izazvali požar na atletskoj stazi iza gola.

Prvo su izgorjele strunjače koje svakodnevno koriste atletičari za vježbanje skoka u vis, a vatra je zahvatila i tartan stazu, dok se crni oblak dima nadvio nad tim dijelom stadiona.
Samo te tri strunjače koštaju oko 10.000 maraka, dok će se šteta na tartan stazi tek utvrditi, ali se i ona mjeri u hiljadama maraka, piše Klix.ba.

Što se tiče same utakmice, Leotar je slavio rezultatom 2:1. Gosti su u vodstvo došli preko Bagarića u sedmoj minuti, ali je u nastavku uslijedio preokret.

Domaći su do pobjede došli pogocima Čavića i Šipovca, no to ih nije spasilo ispadanja iz Premijer lige BiH.

Ipak, postoji scenarij kojim bi Trebinjci ipak mogli ostati u elitnom rangu bh. nogometa, a taj je da Krupa kao prvoplasirana iz Prve lige RS odustane od ulaska u Premijer ligu nakon čega bi razigravali za učešće naredne sezone sa drugoplasiranim timom iz ove lige.

To je u ovom slučaju ekipa Zvijezde 09 iz Etno sela Stanišić.