22. 05. 2023 - 23:23
DAN NIJE MOGAO BITI GORI ZA STARU DAMU: Juventus demoliran na...
907
DAN NIJE MOGAO BITI GORI ZA STARU DAMU: Juventus demoliran na gostovanju kod Empolija

SERIE A

0

Fudbaleri Juventusa su, u okviru 36. kola italijanske Serije A, poraženi na gostovanju kod Empolija na stadionu Karlo Kastelani. Empoli je dodatno zagorčao život "Biankonerima" poslavši ih kući sa 4:1.

Federiko Kaputo (Federico Caputo) je načeo klub iz Torina u 18. minuta pogodivši sa bijele tačke.

Četiri minute kasnije Empoli je poduplao vodstvo. Poslije kornera lopta se odbijala kao u fliperu, a poslije loše reakcije je došla do Sebastijana Luperta koji ju je zakucao.

Početak drugog poluvremena je donio i novi šok za Juventus.  Žan-Daniel Akpa Akpro (Jean) je ukrao loptu neopreznom Aleksu Sandru, a onda je asistirao za Kaputa, koji je lijepo potkopanim udarcem lobovao Ščesnog (Szczesny).

Počasni pogodak za Juventus postigao je Federiko Kjeza (Federico Chiesa) u 85. minuti utakmice, ali tu Empoli nije stao.

Pikoli je golom u trećoj minuti sudijske nadoknade zapečatio sudbinu Juventusa.

Juventus je ovim porazom sebi dodatno zakomplikovao život. Podsjetimo. njima je danas oduzeto 10 bodova kao kazna zbog finansijskih malverzacija.

Oni su sada 7. sa 59 osvojenih bodova i evropska takmičenja izgledaju poprilično nerealno za narednu sezonu.

Empoli je 14. i oni su sigurni da će opstati u elitnom rangu italijanskog fudbala i naredne sezone.