Odegaard tragičar Norveške u meču protiv Gruzije, saigrači se...
907
Odegaard tragičar Norveške u meču protiv Gruzije, saigrači se u nevjerici hvatali za glavu

0

Kapiten reprezentacije Norveške i Arsenala Marin Odegaard apsolutni je tragičar svog nacionalnog tima zbog promašaja u finišu meča 2. kola grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Gruzije.

U spomenutom trenutku rezultat je glasio 1:1, a 15 minuta prije kraja igraču Arsenala se lopta nakon jednog centaršuta odbila direktno na nogu, a on je sa svega nekoliko metara šutirao preko gola.

Bila je to kolosalna šansa za Norvešku da drugi put dođe u vodstvo, ali Odegaard nije bio precizan. Odmah nakon toga, uhvatio se za glavu, kao i njegovi iznenađeni saigrači, no odmah su mu prišli i tješili ga.

Inače, do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i susret između Gruzije i Norveške završen je bez pobjednika (1:1).

Sorloth je u 15. minuti doveo Norvešku u vodstvo, a nakon što su u prvom poluvremenu propustili nekoliko šansi da uduplaju prednost, kazna je stigla u 60. minuti kada je Mikautadze pogodio na asistenciju Kvekveskirija.