907
Nizozemcima se to nije desilo preko 100 godina, ali onda su naletjeli na moćne Francuze!

Viceprvaci svijeta dominantni

0

U prvom kolu kvalifikacija za EURO u grupi B odigrao se derbi koji baš i nije opravdao epitet derbija, jer je Francuska s 4:0 razbila Nizozemsku.

Već u drugoj minuti poveo je viceprvak svijeta. Mbappe je asistirao za Griezmanna, a ovaj pogađa za 1:0.

Duplirala je Francuska vodstvo u osmoj minuti preko Upamecana, da bi na 3:0 povisio Mbappe u 21. Mbappe je postavio i konačnih 4:0 golom u 88. minuti.

Mogla je Nizozemska do utješnog pogotka, no u petoj minuti nadoknade je Depay promašio penal.

Na ovoj utakmici Nizozemcima se desilo nešto što nije preko sto godina, odnosno od augusta 1919. godine kada su igrali protiv Švedske.

Naime, otada nisu primili tri gola za manje vremena, a samo 47 sekundi dijelilo ih je od postavljanja novog negativnog rekorda.

Također, pogodak Griezmanna iz druge minute bio je najbrži francuski još od 2006. godine kada je Louis Saha postigao pogodak protiv Farskih Ostrva nakon samo 37 sekundi.

U istoj je grupi Grčka gostovala kod Gibraltara i ostvaraila očekivanu pobjedu, bilo je 0:3. Strijelci za prvaka Evrope iz 2004. godine bili su Masouras u 11., Siopisu 45., te Bakasetas u 58. minuti.

Irci su bili slobodni u ovom kolu (prije dva dana savladali Latviju u prijateljskoj utakmici), dok za tri dana dočekuju Francusku. Nizozemska će ugostiti Gibraltar, a Grci igraju prijateljski meč protiv Litvanije.