Srbija trijumfalno počela put ka Euru, Francuska na krilima...
907
Srbija trijumfalno počela put ka Euru, Francuska na krilima Mbappea razbila Nizozemsku!

0

Nogometna reprezentacija Srbije pobjedom u Beogradu protiv Litvanije rezultatom 2:0 otvorila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Naši istočni susjedi opravdali su ulogu favoirta i pogocima Tadića u 16. i Vlahovića u 53. minuti stigli su do laka tri boda pred gostovanje Crnoj Gori koje ih očekuje u ponedjeljak.

Nešto ranije, Crna Gora je golom Krstovića u 70. minuti slavila na gostovanju protiv Bugarske i na sjajan način je počela borbu za plasman na Euro.

U derbiju večeri Francuska je na svom terenu deklasirala Nizozemsku rezultatom 4:0, a strijelci za Galske pijetlove bili su Grizemann, Upamecano i dva puta Mbappe.

Zanimljivo je bilo i u okršaju Švedske i Belgije, a gosti su slavili sa ubjedljivih 3:0 uz hat-trick Romelua Lukakua.

Rezultati 1. kola kvalifikacija za EP:

Grupa B:

Francuska - Nizozemska 4:0 (Grizemann 2', Upamecano 8', Mbappe 21', 88')

Gibraltar - Grčka 0:3 (Masouras 11', Siopis 45', Bakasetas 58')

Grupa E:

Češka - Poljska 3:1 (Krejci 1', Cvancara 3', Kuchta 64' / Szymanski 87')

Moldavija - Farski Otoci 1:1 (Nicolaescu 86' / Mikkelsen 27')

Grupa F:

Austrija - Azerbejdžan 4:1 (Sabitzer 28', 50', Gregoritsch 29', Baumgarnter 69' / Mahmudov 64')

Švedska - Belgija 0:2 (Lukaku 35', 49', 83')