Neuništivi Ronaldo postavio još jedan nevjerovatan rekord u prvom kolu naše grupe

0

Neuništivi Cristiano Ronaldo je postavio još jedan nevjerovatan rekord u svojoj karijeri.

Ronaldo (38) je u prvom kolu naše kvalifikacione grupe za Euro protiv Lihtenštajna upisao 197. nastup za reprezentaciju čime je postao apsolutni svjetski rekorder.

Sjajni Portugalac je tako prestigao Kuvajćanina Badera Al-Mutawu (38) koji je za svoju selekciju odigrao ukupno 196 nastupa.

Al-Mutawa, koji tri godine nije igrao za reprezentaciju zbog toga što je FIFA suspendovala, bi večeras mogao izjednačiti Ronaldov rekord ukoliko nastupi u prijateljskom susretu protiv Filipina.

Svoj rekordni nastup Ronaldo je "začinio" i s dva pogotka protiv Lihtenštajna.

Najprije je u 51. minuti pogodio iz penala za 3:0, a potom u 63. minuti iz slobodnog udarca za konačnih 4:0 protiv Lihtenštajna u prvom kolu kvalifikacija za Euro.

Tako je Ronaldo stigao i do 120. pogotka u reprezentativnom nogometu, što je još jedna kategorija u kojoj je svjetski rekorder.