14. 03. 2023 - 20:43
Real Madrid poražen - Musa najefikasniji!
907

0

Košarkaši Real Madrida izgubili su od Anadolu Efesa u derbiju 24. kola Eurolige rezultatom 90:89, a naš Džanan Musa za 20 minuta igre ubacio je 16 poena.

Kraljevski klub je odlično otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine imao vodstvo od 24:18, no Anadolu je nakon toga zaigrao znatno bolje, prvenstveno su popravili igru u odbrani i došli do preokreta. Na poluvremenu su imali vodstvo, a rezultat je glasio 42:39 za domaći tim.

Činilo se da je sve gotovo nakon treće četvrtine u kojoj je Anadolu Efes razbio Real i došao do prednosti od 17 poena (77:60), no gostujući igrači se nisu predali i za samo pet minuta posljednje dionice su se vratili u meč i došli do rezultatskog egala.

Čak je Real u jednom trenutku imao i vodstvo od 84:83, ali nakon toga slijedi serija 7:0 domaćeg tima, nakon kojeg je bilo jasno da će doći do pobjede. Uspio je Real smanjiti na 90:89, ali je to bilo sve što su uradili u ovom susretu.

Džanan Musa je odigrao solidan meč za Real i za 20 minuta na terenu ubacio 16 poena, a uz to je dodao dva skoka i pet asistencija. Naš igrač je bio najefikasniji igrač u svom timu, a pratio ga je Deck, koji je ubacio 15 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Larkin, koji je meč završio sa 18 ubačenih poena, dok je Bryant ubacio 17 poena.

Za Real je ovo deveti poraz u ovoj sezoni i nakon 28 odigranih mečeva imaju 19 pobjeda i devet poraza, dok je Anadolu Efes na omjeru od 14 pobjeda i isto toliko poraza.