FANTASTIČNO PRVO POLUVRIJEME KLEJA TOMSONA: Ispisana historija...
907
FANTASTIČNO PRVO POLUVRIJEME KLEJA TOMSONA: Ispisana historija NBA lige

NBA

0

Klej Tomson (Klay Thomson) odigrao je fantastično prvo poluvrijeme utakmice između svojih Golden Stejt Voriorsa i Finiks Sansa u noći na utorak, a njegova je ekipa stigla do pobjede 123:112. Učinkom iz tog prvog dijela sjajni je šuter Variorsa ispisao historiju NBA lige. Tomson je u prvom poluvremenu utakmice, u tek 18 odigranih minuta, ubacio 33 koša, gađajući iz igre 12/18, od čega za tricu 8/12.

Bila mu je to peta utakmica u karijeri u kojoj je već do poluvremena stigao do 30 poena i deseta u ovoj sezoni u kojoj je ubacio 30 ili više. Također, treći put u karijeri uspio je ubaciti 30 poena i osam trica kroz prve dvije četvrtine. Time se izjednačio s Dejmianom Lilardom (Damiano Lillard), koji je dosad bio jedini igrač u posljednjih 25 godina kojem je to uspjelo u NBA ligi.

Osam trica do poluvremena uspio je ubaciti peti put u karijeri. Niti jedan igrač nije to uspio napraviti barem od sezone 1996./97., ističu statističari. U utakmicama u kojima ubaci minimalno 35 poena njegovi Golden Stejt Voriorsi su na omjeru od 32 pobjede i tri poraza.

Tomson je kraj utakmice dočekao s 38 koševa i pet skokova. Stiven Kari (Stephen Curry) dodao je 23 uz sedam skokova i pet asistencija, a Džordan Pul (Jordan Poole) 20, uz šest asistencija za Voriorse koji su sad na omjeru pobjeda i poraza 36:33. Najbolji kod Sansa bili su Diandre Ajton (Deandre Ayton) s 27 koševa i 12 skokova te Devin Buker (Booker) s 32 poena.