Golden State na krilima izvanrednog Curryja u triler završnici...
907
Golden State na krilima izvanrednog Curryja u triler završnici srušio Milwaukee

0

Košarkaši Golden State Warriorsa savladali su nakon produžetka Milwaukee Buckse rezultatom 125:116 u najuzbudljivijem meču sinoćnjeg programa NBA lige.

Stephen Curry je postigao 36 poena od toga 22 u četvrtoj četvrtini i produžetku, blistajući u svojoj prvoj utakmici na domaćem terenu nakon dugog odsustva zbog povrede.

Curry je pogodio trojku za izjednačenje na 19 sekundi do kraja, a zatim je blokirao pokušaj polaganja Jruea Holidaya u završnim trenucima, te je u produžetku odveo svoj tim do pobjede.

Thompson je dodao 22 poena, Donte DiVincenzo je imao 20 poena uz 10 skokova, a Warriorsi su pobijedili na svom terenu sedmu uzastopnu i 11. od posljednjih 12 utakmica.
Bucksi, koji su igrali bez Giannisa Antetokounmpa, prekinuli su niz od tri pobjede. Khris Middleton je postigao 19 poena uz pet asistencija, Bobby Portis je dao 15 poena uz 13 skokova, a Brook Lopez je ostvario 19 poena i sedam skokova za Milwaukee.

Zach LaVine je postigao 36 poena, a DeMar DeRozan dodao 27 dok je Chicago velikom serijom u u četvrtoj četvrtini došao do pobjede protiv Houston Rocketsa.

Rookie Jabari Smith Jr. postigao je 20 poena uz 10 skokova za Rocketse koji su nastavili sa užasnim rezultatima ove sezone.