08. 02. 2023 - 20:59
NAKON VELIKE DRAME U MEJDANU: Bosna u finišu savladala Slobodu...
907
NAKON VELIKE DRAME U MEJDANU: Bosna u finišu savladala Slobodu i otišla u završnicu Kupa BiH

KOŠARKA

0

Finale kupa sistema A odigrano je u Tuzli, u dvorani Mejdan sasatle su se ekipe Slobode i Bosne Meridianbet. Pobjeda je pripala ekipi Bosne rezultatom  94:89.

Gosti iz Sarajeva postižu prve poene na utakmici. Sa linije slobodnih bacanja precizan je bio Dragović. Sa druge strane uzvratio je Scott sa tri ubačena bacanja. U 5.minuti igre Bosna poenima Collinsa vodi 18:12. Preko Jeftića I Talleya Sloboda dolazi na minimalnu prednost 17:18.  Tuzlaci sa tri ubačene trice prelaze u vodstvo 28:26. Na kraju prve dionice gosti postižu tricu za 29:28.

Dvocifren nakon prvog perioda bio je igrač Bosne Collins sa 11 ubačenih poena.

Prve u drugom periodu postiže Talley za 30:29 za vodstvo Slobode. Preko Jeftića Sloboda vodi 33:30. Bosna poenima Sejfića i Holifielda vodi 39:36  u 15.minuti utakmice. Alikadić postiže tricu za vodstvo Tuzlaka 42:39. U završnici gosti dolaze do vodstva, te na odmor odlaze sa rezultatom 49:46.

Collins 13 i Sejfić 10 poena bili su dvocifreni kod Bosne.  Jeftić 14, Scott i Alikadić po 11, i Talley 10 poena istakli su se kod Slobode u prvom poluvremenu.

Tricom Hasandića  Sloboda dolazi do izjednačenja 52:52 u 22.minuti utakmice. Bosna ubrzo ide na plus 5, 57:52 poenima Dragovića. Scott postiže novu tricu za minimalni zaostatak Tuzlaka 60:61 u 26.minuti utakmice. Bosna preko Vranića ide na plus 7, 67:60 na minut do kraja trećeg perioda. U posljednju dionicu ulazi se rezultatom 69:66 za goste iz Sarajeva.

Sloboda ide po novo izjednačenje tricom Hasandića za 71:71 u 32.minuti utakmice. Nakon čega Jeftić pogađa za 73:71. Gosti tricom Verlaševića vode 81:77 u 36.minuti igre. Na nesto više od minut tricom Scotta Sloboda dolazi do izjednačenja 89:89. Bosna potom ide na plus 3. U samom finišu gosti su uspjeli sačuvati prednost I plasirati se na završnicu Kinđetovog kupa.