05. 02. 2023 - 23:45
Dobila meč sa 14 brejkova, a onda i pehar od 14 kilograma
907

0

Kineska 29-godišnja teniserka Zhu Lin (WTA - 54.) u svom je prvom finalu na WTA Touru došla i do prvog naslova savladavši u finalu turnira u tajlandskom gradu Hua Hinu 33-godišnju Ukrajinku Lesju Curenko (136.) sa 6-4, 6-4 za jedan sat i 45 minuta igre.

U meču s čak 14 brejkova, u kojem je ukrajinska teniserka osam puta izgubila servis, a Kineskinja šest, Zhu Lin je iskoristila treću meč-loptu i došla do najvećeg uspjeha u karijeri.

A uspjeh je donio i pehar. Na proglašenju pobjednika dobila je trofej težak čak 14 kilograma i bila je nemalo iznenađena.

Osvojeni naslov će joj donijeti pomak na pojedinačnoj WTA listi od 13 mjesta te će u ponedjeljak stići do 41. pozicije, njenog najboljeg plasmana u karijeri.