05. 02. 2023 - 18:40
BOSNA I HERCEGOVINA DOBILA PRVAKINJU EVROPE: Nejra Sipović...
907
BOSNA I HERCEGOVINA DOBILA PRVAKINJU EVROPE: Nejra Sipović okitila se zlatom, sjajan rezultat i Anesa Bostandžića

KARATE

0

Bosna i Hercegovina je dobila prvakinju Evrope. Nejra Sipović je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Larnaki u kategoriji do 21 godine i do 55 kilograma.

Naša sjajna karatistkinja je u finalu savladala predstavnicu Ukrajine sa 6:3 i na kraju više nego zasluženo odnijela zlatnu medalju.

Veliki uspjeh zabilježio je i naš Anes Bostandžić koji je osvojio srebrenu medalju u kategoriji borbe U21 i do 84 kilograma. Od Bostandžića u finalu bio je bolji italijanski predstavnik.

Na današnji dan naša zemlja je dobila i bronzanu medalju, a istu je osvojila Marina Kruteš u kategoriji U21 i do 61 kilogram.

Kada je riječ o kadetskoj konkurenciji, Ali Arnautović je osvojio srebrenu medalju u kategoriji do 57 kilograma.