23. 01. 2023 - 23:35
TOTTENHAM SE MUČIO U MALOM LONDONSKOM DERBIJU: Majstorija Kane...
907
TOTTENHAM SE MUČIO U MALOM LONDONSKOM DERBIJU: Majstorija Kane ostavila ga u utrci za Ligom prvaka

PREMIERSHIP

0

Utakmicu 21. kola odigrali su Fulham i Tottenham, a gosti su na kraju uspjeli da ostvare minimalnu pobjedu od 0:1 i odnesu tri boda sa ovog gostovanja.

U utakmici koja je bila veoma izjednačena, tri boda gostima sjajnim golom donio je naravno niko drugi nego Harry Kane.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Fulhamu, koji je bio dosta bolji protivnik, ali nikako nisu uspjeli postići gol.

Sve ono što su oni promašili kaznio je Harry Kane u prvoj minuti sudijske nadoknade, kada je na prelijep način postigao gol.

U drugom poluvremenu Fulham nije uspio ozbiljnije zaprijetiti gostujućem golmanu, te je na kraju Tottenham ostvario pobjedu od 0:1.

Nakon ove pobjede Tottenham je sada peti na tabeli sa 36 osvojenih bodova. što je tri manje od Manchester Uniteda i Newcastlea koji su ispred njiha. Ipak, vrijedi dodati i to da Tottenham ima jednu utakmicu više od dvije spomenute ekipe.

Sa druge strane, uprkos današnjem porazu, Fulham se nalazi na visokom sedmom mjestu sa 31 osvojenim bodom, te će se boriti za izlazak u Evropu.

Tottenham u narednom kolu igra na svom stadionu, ali ih očekuje jako teška utakmica jer je protivnik Manchester City.

Sa druge strane težak zadatak imati će i ekipa Fulhama koja gostuje kod Chelseaja.