907
TER STEGEN JE JUNAK BARCE, ALI SVI PRIČAJU O OVOJ GOLČINI: Ljudi, ma šta je ovo uhvatio Ansu Fati!

SUPERKUP ŠPANIJE

0

I u drugom polufinalu Superkupa Španije, odigranom u Rijadu, odlučivali su jedanaesterci.

Na kraju je Barcelona pokazala jače živce od nogometaša Betisa.

Idemo redom. Barca je povela u 40. minuti preko Roberta Lewandowskog, da bi izjednačio Nabil Fekir u 77. minuti. Rezultatom 1:1 zaključeno je regularnih 90 minuta, ušlo se u produžetke.

Ansu Fati je prelijepim golom donio novo vodstvo Kataloncima na samom početku prvog produžetka, ali je Loren Moron petom loptu poslao u mrežu Barcelone za 2:2 u 101. minuti. Rezultat se više nije mijenjao do izvođenja penala.

Golčinu Fatija možete pogledati OVDJE.

Ključne su bile treća i četvrta serija u kojima je Ter Stegen odbranio šut Juanmija, odnosno Carvalhu. Pedri je pogodio za 4:2 i plasman Barce u finale.

Podsjetimo, Real Madrid je drugi finalista, koji je, također nakon izvođenja penala, eliminisao Valenciju.

Tako ćemo imati El Clasico u borbi za trofej. U Rijadu zadovoljno trljaju ruke…