SENZACIJA SVIH SENZACIJA: Saudijska Arabija pobijedila Argentinu!
907

MUNDIJAL U KATARU

0

Šokantan poraz pretrpjeli su fudbaleri Argentine na startu Svjetskog prvenstva u Kataru, izgubivši u prvom kolu C grupe od Saudijske Arabije rezultatom 1:2.

Ništa nije slutilo na takav scenarij, s obzirom da su „Gaučosi“ poveli već u 10. minuti.

Strijelac je bio Lionel Mesi (Messi) s bijele tačke nakon što je njegovoj selekciji dosuđen penal intervencijom VAR-a.

U nastavku su Argentinci postigli još tri gola, no sva tri su poništena zbog ofsajda. Jedan Mesiju i dva Lautaru Martinezu.

Start drugog poluvremena donio je šok za tim Lionela Skalonija (Scaloni). Igrala se 48. minuta kada je Saleh Al Šehri (Shehri) poravnao rezultat.

Pet minuta kasnije Argentinci su „nokautirani“. Salem Al Davsari (Dawsari) postigao je sjajan gol za preokret i vodstvo Saudijske Arabije.

Pokušala je Argentina do kraja doći do poravnanja, no igrači Saudijske Arabije su se odlično branili i došli do zasluženog trijumfa.