06. 10. 2022 - 15:46
KAKVA DOMINACIJA: Novo brutalno izdanje Đokovića za plasman u...
907
KAKVA DOMINACIJA: Novo brutalno izdanje Đokovića za plasman u četvrtfinale Astane

NEKAD PRVI REKET SVIJETA

0

Srbijanski teniser Novak Đoković nastavio je pobjednički niz i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 500 u Astani.

Sedmi reket svijeta odigrao je još jedan vrhunski meč i potpuno nadigrao Nizomca Botika Van De Zandšulpa (Botic Van De Zandschulpa, ATP 34.).

Slavio je s 0:2 u setovima, a posao je završio za sat i jedanaest minuta igre.

Prvi set dobio je s 3:6, a bio mu je dovoljan jedan brejk. U drugom setu je pokazao nadmoć. Protivniku je oduzeo čak tri servisa i s 1:6 prošao dalje.

Za polufinale igrat će s Rusom Karenom Hačanovom (ATP 18.), koji je rezultatom 1:2 (6:2, 3:6, 3:6) savladao Hrvata Marina Čilića (ATP 14.).