Leipzig slomio Celtic u drugom dijelu i stigao do prve pobjede
907

LIGA PRVAKA

0

U dvoboju začelja skupine F Lige prvaka RB Leipzig je na svom terenu s 3:1 savladao Celtic, čime je aktuelni škotski prvak ostao jedina ekipa bez pobjede u ovoj skupini. Junak domaće ekipe bio je Portugalac Andre Silva koji je zabio dva gola, a jedan je pridodao i Christopher Nkunku.

Najbolji strijelac Leipziga iz prošle sezone i jedan od napadački najučinkovitijih veznjaka Europe zabio je prvi gol na utakmici u 27. minuti nakon brzinske kontre i precizne dubinske lopte Silve. Celticov Portugalac Jota poravnao je rezultat na otvaranju drugog dijela također nakon kontre, ali vodstvo Škota nije dugo trajalo.

Silva se sam upisao u strijelce u 64. minuti nakon što je Dominik Szoboszlai presjekao loše dodavanje Celticovog golmana i gurnuo Portugalca u priliku. Konačnih 3:1 Silva je postavio u 77. minuti na dodavanje Mohameda Simakana.