DERBI KOJI JE TO NEKAD BIO: Atletico lako protiv Rakitića i...
907
DERBI KOJI JE TO NEKAD BIO: Atletico lako protiv Rakitića i družine u Andaluziji

PRIMERA

0

U derbiju sedmog kola španske Primere, fudbaleri madridskog Atletika savladali su kao gosti Sevilju rezultatom 2:0.

Četa Dijega Simeonea zasluženo je stigla do trijumfa na Sančes Pishuanu protiv indisponiranog domaćina, a trijumf je mogao biti i ubjedljiviji.

Sredinom prvog poluvremena dogodio se peh za Sevilju, povređeni Rekik je morao da napusti teren, a praktično već u sljedećem minutu uslijedio je hladan tuš za domaće navijače.

Markos Ljorente iskoristio je grešku u odbrani Sevilje i nakon dodavanja Kikea uspeo da zatrese mrežu Bonoa u 29. minutu igre.

U nastavku smo videli nešto mirniju igru, slično je počelo i u drugom poluvremenu, da bi u 57. minutu Alvaro Morata uspio da se prišunja odbrani Sevilje i preciznom završnicom duplira prednost "jorgandžija".

Ovom pobjedom, Atletiko se popeo ne peto mjesto Primere sa 13 bodova, dok je Sevilja 16. sa svega pet.