907
Borac s igračem više teže od očekivanog slavio i privremeno zasjeo na vrh

PREMIJER LIGA BIH

0

Nogometaši Borca u uzbudljivom i napetom duelu savladali su Slogu Meridian i tako makar na sat vremena preuzeli vrh tabele Premijer lige. Završeno je rezultatom 2:1.

Borac je od prve minute krenuo furiozno i agilno, a nakon dvije velike šanse domaćin je poveo u 18. minuti.

Alen Jurilj je pogodio za vodstvo Banjalučana nakon što je ispratio odličan centaršut. Pogodio je bez problema iz blizine.

Do odlaska na odmor moglo je biti ubjedljivo vodstvo Borca. Benjamin Tatar i Jovo Lukić pogodili su stativu. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku problemi za favorizovanog domaćina. Samo što se krenulo s centra Kulenović je pogodio za poravnanje rezultata.

Domaćinima je posao olakšan nakon što je u 66. minuti Franko Dadić dobio crveni karton. Uslijedila je žestoka ofanziva domaćina.

Za veliku pobjedu pogodio je Momčilo Mrkaić nakon što je ušao u igru. Ovoga puta Jurilj je bio asistent.

Borac je preuzeo prvo mjesto na tabeli makar na sat vremena dok Željezničar ne završi svoj susret 12. kola protiv Leotara u Trebinju.