30. 09. 2022 - 22:33
Bayern nadigrao Bayer iz Leverkusena
907

0

Fudbaleri minhenskog Bayerna vratili su se iz krize i upisali veliku pobjedu protiv Bayer Leverkusena pred svojim navijačima rezultatom 4-0.

U okviru osmog kola Bayern je dočekao Leverkusen na Allianz Areni i kući ih ispratio sa četiri pogotka u mreži.

Već nakon prvog poluvremena bio je poznat pobjednik. Sane je na asistenciju mladog Musiale pogodio u trećoj minuti utakmice. Asistent kod prvog gola bio je i strijelac drugog u 17. minuti, a već u 39. minuti bilo je 3-0.

Fantastično poluvrijeme ubilježio je Musiala, koji je kod trećeg gola upisao svoju drugu asistenciju, a mrežu rivala pogodio Mane.

Sadio Mane je pogodio mrežu i u 56. minuti, ali je gol poništen nakon VAR konsultacija. Muller je u 84. minuti postavio konačnih 4-0.

Ovom pobjedom Bayern je prekinuo nevjerovatnu seriju od četiri uzastopne prvenstvene utakmice bez pobjede. U posljednjem kolu poraženi su od Augsburga rezultatom 1-0, ali su danas pokazali da su ipak sila.