13. 08. 2022 - 23:31
Hajduk se ponadao na Maksimiru, pa doživio katastrofu
907

0

Dinamo je u najvećem derbiju hrvatskog fudbala na Maksimiru savladao ekipu Hajduka s uvjerljivih 4:1.

Ove ekipe najveći su favoriti za osvajanje titule prvaka Hrvatske ove sezone. Međutim, Dinamo je i večeras pokazao da je trenutno ipak jači tim.

Hajduk je međutim taj koji se prvi radovao u ovom meču. U nadoknadi prvog dijela Jani Atanasov spektakularnim golom pogađa za vodstvo gostiju od 1:0.

Nastavak meča ipak donosi veliki preokret Dinama koji je do vrha napunio mrežu najvećeg rivala.

Preokret je napravljen za samo tri minute. U 61. minuti Baturina zabija za 1:1, a tri minute kasnije Arijan Ademi pogađa mrežu splitskog kluba za 2:1.

Amer Gojak rijetko je igrao ove sezone. Ipak, šansu je dobio u najvećem derbiju i to je na pravi način iskoristio. Bh. fudbaler je u 84. minuti, osam minuta nakon ulaska u igru postigao gol za 3:1.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 91. minuti meča. Mislav Oršić je zaključio pobjedu Dinama koji je potvrdio dominaciju.

Dinamo je nakon pet odigranih kola vodeći tim HNL-a. Imaju 13 bodova od mogućih 15, a Hajduk je za sada odigrao samo tri utakmice zbog nastupa u Evropi.

Splitski klub je upisao dvije pobjede i poraz. Imaju šest bodova, ali sigurno da je večerašnji poraz od najvećeg rivala itekako bolan.

Dinamo s druge strane ponovo izgleda veoma moćno u Hrvatskoj i pitanje je zaista može li ih iko i ove sezone ugroziti u borbi za titulu.