Sjajna akcija i gol, Rođeni ponovo vode u Gabeli
907

0

Velež od 71. minute vodi s 2:1 protiv Željezničara.

Drugi gol za domaći sastav postigao je Nemanja Anđušić. Sjajno je s lijeve strane ubacio Antonio Pavić, a Anđušić prekrasno glavom zabija za 2:1.

Velež je do vodstva stigao u 35. minuti meča. Omar Pršeš je asistent, a Alen Dejanović je postigao pogodak za 1:0.

Ovaj pogodak Amar Osim nije slavio. Razloge ne treba pojašnjavati jer je čitav život proveo u Željezničaru.

Željezničar se vratio u 49. minuti. Pogodio je Semir Štilić na ubačaj Luke Malića za 1:1. Odbrana Veleža je zaspala.

Ipak, Velež je ponovo uspio da povede. Bila je to još jedna sjajna akcija i Anađušić je prekrasno zabio za 2:1.

Amar Osim i Edis Mulalić su odabrali ove sastave za današnji meč.

VELEŽ: Bogdanović, Pavić, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Haskić, Sijamija, Hasanović, Ikić, Dejanović.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Haračić, Gasal, Štilić, Hodžić, Santos, Galić.

Glavni sudija meča je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto iz Sarajeva, pomoćnici su Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Goran Dujak iz Odžaka.

Četvrti sudija utakmice je Frano Jelić iz Širokog Brijega.