Kakav Arsenal? Strašan Arsenal! Topnici razbili Plavce i...
907
Kakav Arsenal? Strašan Arsenal! Topnici razbili Plavce i pokazali kakvu sezonu spremaju

0

Najveći svjetski klubovi nalaze se na svojim turnejama, uglavnom po SAD, a noćas su svoje utakmice igrali i Arsenal I Chelsea, te Bayern i Manchester City.

U duelu Bavaraca i Građana gol Erlinga Haalanda je napravio razliku. Norvežanin je prvi put zaigrao u dresu Manchester Cityja i dvanaest minuta mu je trebalo da postigne gol na asistenciju Jacka Grealisha.

Arsenal je razbio Chelseaja u Orlandu. Gabriel Jesus je nastavio da pogađa u dresu Topnika i u 15. minutu na asistenciju Granita Xhake pogađa za 1:0. Ovo je Jesusu peti gol na četiri prijateljske utakmice ovog ljeta. U 36. minutu već je bilo 2:0, a sada je Martin Odegaard strijelac na asistenciju Gabriela Martinellija.

U nastavku susreta još dva pogotka. Bukayo Saka u 66. minuti pogađa za 3:0, da bi Albert Sambi Lokonga u sudijskoj nadoknadi vremena stavio tačku na i u ovom susretu i postavio konačnih 4:0.