24. 07. 2022 - 08:47
Pogledajte sve šanse na utakmici dva najveća španska kluba:...
907
Pogledajte sve šanse na utakmici dva najveća španska kluba: Nevjerovatno je da je pao samo jedan gol

0

Barcelona je na Allegiant stadionu u Las Vegasu u El Clasicu pobijedila Real Madrid s 1:0.

Jedini pogodak na ovom meču postigao je Raphinha u 27. minuti. Bio je to spektakularan udarac Brazilca s 20-ak metara kojeg nijedan golman ne bi mogao braniti i to je bio i jedini gol u jednoj od najvećih utakmica španskog fudbala.

Ogroman broj prilika viđen je u ovom meču. Zaista je nevjerovatno da je sve ostalo na jednom pogotku jer su se redali ziceri, Real je pogodio okvir gola, no na kraju je ostalo samo 1:0 za Barcelonu.

El Clasico ne bi bio pravi bez iskri i vatre na terenu. Kuhalo se žestoko u jednom trenutku, a najratoborniji su bili Antonio Rudiger i Ronald Araujo.

Ipak, sve se smirilo, utakmica je nastavljena i uspješno završena pobjedom Barcelone od 1:0.

Ekipe su počele duel u ovim sastavima:

Real Madrid: Courtois, Alaba, Rudiger, Militao, Vazquez, Camavinga, Tchouameni, Valverde, Vini JR, Hazard, Rodrygo.

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Crhistensen, Garcia, Alba, Pedri, Busquets, Gavi, Raphinha, Fati, Lewandowski.

U nastavku je viđen veliki broj izmjena. Gotovo svi su dobili šansu za igru, ali nažalost ne i bh. veznjak Miralem Pjanić koji je meč odgledao s klupe.