02. 06. 2022 - 09:38
OGROMNA SVOTA U PITANJU: Evo koliko je Čilić napredovao i...
907
OGROMNA SVOTA U PITANJU: Evo koliko je Čilić napredovao i zaradio pobjedom protiv Rubljova

PARIZ

0

Marin Čilić uspio se plasirati u polufinale Roland Garrosa.

Čilić je danas u fantastičnom meču pobijedio ruskog tenisera Andreyja Rubleva koji je imao ulogu favorita u ovom meču.

Ipak, hrvatski teniser je ponovo sve oduševio svojom igrom i nakon preokreta uspio je da pobijedi sa 3:2 u setovima i plasira se u polufinale.

Pred početak Roland Garrosa niko nije očekivao da Čilić može doći ovako daleko, ali je hrvatski teniser pokazao svoj kvalitet i došao je na korak od plasmana u finale ovog Grand Slam turnira.

cilic

Čilić je od nastupa na Roland Garrosu već sada zaradio ogroman novac. Naime, plasmanom u polufinale će dobiti čak 642.000 dolara što je cifra koja mu je već zagarantovana, ali nije još uvijek konačna.

Plasmanom u finale ovog turnira Čilić bi zaradio 1.2 miliona dolara, a u slučaju da napravi pravo čudo i osvoji Roland Garros onda bi dobio 2.4 miliona dolara koliko ide pobjedniku.

Međugorcu je ovo najbolji rezultat karijere na Roland Garrosu, gdje je prethodno dva puta gubio u četvrtfinalima. Ova pobjeda već mu garantira skok od dva mjesta na ATP listi, pa će tako nakon turnira u najgorem slučaju biti 17. igrač svijeta.