29. 05. 2022 - 08:11
(VIDEO) Salah je želio finale s Real Madridom, ali godinama...
907
(VIDEO) Salah je želio finale s Real Madridom, ali godinama neće zaboraviti ono što mu je branio Courtois

0

Real Madrid je sinoć u finalu Lige prvaka savladao Liverpool rezultatom 1:0 i po 14. put osvojio ovo takmičenje.

Kraljevi su slavili pogotkom Viniciusa Juniora iz 59. minute susreta, ali najzaslužniji za pobjedu definitivno je Thibaut Courtois koji je fantastičnim odbranama dovodio napadače Liverpoola do ludila.

Courtois je imao nekoliko spektakularnih intervencija, a pored one iz 21. minute kada je krajnjim naporima odbranio udarac Manea, ističu se i one iz 69. i 82. minute.

Tada je Belgijanac u oba navrata zaustavio Mohameda Salaha i pobrinuo se da njegova mreža ostane netaknuta.