14. 04. 2022 - 20:18
Musa predvodio Breogan do pobjede
907

0

Košarkaši Breogana pobijedili su Manresu 98:94 u zaostaloj utakmici 19. kola španske ACB lige.

Efikasan i neizvjesan meč odigrali su ovi timovi, a na kraju je domaći tim upisao veoma bitnu pobjedu.

Gosti su kontrolisali rezultat u prvom periodu. Nakon prve dionice imali su pet poena prednosti (32:27), a prednost su držali sve do finiša prvog poluvremena kada Breogan dolazi do preokreta i na odmor odlazi s četiri poena prednosti, 53:49.

Breogan je tim koji je kontrolisao igru i rezultat tokom trećeg perioda. Igrali su domaći jako dobro, imali su plus devet, a nakon 30 minuta igre imali su šest poena prednosti, 74:68.

Iako je domaći sastav i u posljednjoj dionici bio taj koji je držao vodstvo, Manresa se uspjela vratiti. Došli su do 90:90, ali nisu uspjeli okrenuti rezultat.

Džanan Musa je pogodio važne poene u tom periodu i Breogan je stigao do pobjede.

Musa je meč završio kao najefikasniji pojedinac. Ubacio je 18 poena i imao je devet skokova uz tri asistencije za 29 minuta na parketu.

Luković ga je pratio sa 17 poena, dok je kod Manrese Thomasson meč završio sa 18 poena.