Tunis priredio iznenađenje: Izbacili jednog od favorita turnira
907

AFRIČKI KUP NACIJA

0

Fudbaleri Tunisa priredili su iznenađenje na Afričkom kupu nacija i izbacili selekciju Nigerije u osmini finala takmičenja. Rezultat je na kraju utakmice glasio 1:0, a u narednom izazovu Tunis će imati reprezentaciju Burkine Faso.

Nigerija se smatrala jednim od favorita prvenstva u Kamerunu, a to je ujedno bila i jedina ekipa koja je imala tri maksimalne pobjede u grupnoj fazi.

Najveće zasluge za večerašnju pobjedu Tunisa ima Jusef Emsaknij (Youssef Msakni), koji je sjajno pogodio u 47. minuti susreta.

Jedan od tragičara u redovima Nigerije pretvorio se Aleks Ivobi (Alex Iwobi). Krilni igrač Nigerijaca u igru je ušao u 60. minutu i samo šest minuta nakon toga zaradio direktan crveni karton.

Nigerija je imala priliku da se vrati i s igračem manje, ali u Umar Sadik (Sadiq) u nadoknadi vremena nije uspio realizovati priliku u gol.