Burkina Faso nakon neviđene penal drame prošla u četvrtfinale
907

AFRIČKI KUP NACIJA

0

U okviru osmine finala Afričkog kupa nacija viđena je jedna od najboljih utakmica između Burkine Faso i Gabona.

Prva velika šansa bila je u 18. minuti utakmice kada je Traore promašio jedanaesterac. Ipak, deset minuta kasnije ovaj fudbaler se iskupio navijačima Burkine Faso i pogodio za vodstvo od 1:0.

U samom finišu prvog poluvremena Gabon postiže pogodak, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Boupendza, te je tako rezultat na kraju prvog dijela glasio 1:0.

Od 67. minute utakmice Gabon je igrao sa irgačem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Obissa. U samom finišu utakmice Gabon je uspio doći do pogotka, a autogol je postigao Guira u finišu susreta.

Nakon što u produžecima nije bilo pogodaka pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a serija je otišla čak u devetu rundu izvođača, kada je Ouedraogo pogodio sa penala i odveo Burkinu Faso u četvrtfinale.